|

Хванаха пиян ловчалия да шофира пиян. Глобиха 12 души при полицейска акция

55-годишен мъж от гр.Ловеч е задържан за срок от 24 часа в РУ Троян след като на 19 януари около 20.45ч. е установен да управлява лек автомобил в с.Врабево след употреба на алкохол, с концентрация в издишания въздух 1,66 промила. По случая е образувано бързо производство.

РУ Ловеч – за времето от 20.00ч. до 00.00ч. на 18.01.2019г. в Ловеч е проведена специализирана полицейска операция съвместно със служители на областен отдел „Автомобилна администрация“ за спазване на Наредба №34 /за таксиметров превоз на пътници и спазване изискванията по ЗДВП/. В хода на операцията са проверени общо 43 МПС и 57 лица, констатирани са 12 нарушения,  за които са съставени 3 акта по ЗДВП, 2 акта по ЗБЛД,  4 глоби с фиш, 2 акта по Наредба №34 и 1 акт по Закон за автомобилните превози.                                              

РУ Ловеч – на 20 януари в хода на полицейска операция за опазване на обществения ред и противодействие на престъпността в малките населените места, служители на РУ Ловеч  обходили 7 села в общината, проверили 14 МПС и 17 лица, като за установени нарушения са съставили 2 акта по ЗДВП и 4 глоби с фиш.