Младите червенокръстци от Тетевен отбелязаха Международния ден на младежта с деца от три детски градини
Младите червенокръстци от Тетевен отбелязаха 12 август – Международния ден на младежта – с децата от три детски градини в града. Те подариха подаръци, осигурени от Община Тетевен, рисуваха заедно и се забавляваха, като малчуганите попиваха знания от батковците и каките.
Целта на инициативата беше приемственост между поколенията и децата да научат още в ранна възраст какво означава да бъдат отговорни, добри и да проявяват хуманност.
Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 г. В България празникът се чества от 2007 г. Чрез различни обществени и художествени прояви денят насочва вниманието към проблемите на младите хора, тяхното участие в световните инициативи за опазване на околната среда, развитието на лидерските им умения и включването им в каузи с международно значение.
