|

ИЗБОРИ2017 Пламен Христов: Малкият и средният бизнес са гръбнакът на икономиката на България

Нито един от нашите политици до момента не е постигнал нищо, преди да влезе в политиката. Постигнал е след влизането си, но само за себе си. Аз не съм политик, нямам и амбициите да се нарека политик. Това заяви водачът на листата на партия „Воля” за област Ловеч Пламен Христов по време на предизборна среща в Троян. Според него думата „политик” през последните години се е превърнала в срамна дума. Христов увери обаче, че ако смисълът на тази дума се изчисти, той ще направи всичко хората да го нарекат „политик”. „Аз съм човек, който идва от бизнеса. Това, което мога да правя, е да успявам да мотивирам хора, да ги обединя, да създавам екип така, че заедно да постигаме всички цели, които сме си поставили. И никой да не успее да ни спре”, категоричен е Пламен Христов.
Водачът на листата на ПП „Воля” за област Ловеч подчерта, че гръбнакът на икономиката на една държава не е правителството или парламентът, а малкият и средният бизнес. По думите му, този бизнес непрекъснато се обновява, непрекъснато ражда нови идеи и затова е необходимо да се създават условия той да се развива. „Много са мерките, които предвиждаме за стимулиране на малкия и средния бизнес. Една от тях е въвеждането в администрацията на т. нар. принцип „мълчаливо съгласие”, за което не се изискват никакви средства. Изисква само воля. Идеята ни е, когато някой реши да започва свой нов бизнес, той да чака не шест месеца за отговор, а подавайки целия набор от документи, които законът изисква, да изчака един месец. Ако през този месец не се получи мотивиран отказ или някакви забележки се счита, че е разрешено да се работи и не се нарушава закона. За целта обаче трябва да се вмени и индивидуална отговорност на многобройните държавни и общински чиновници, които в момента влачат преписки с месеци”, обясни Пламен Христов. Втората мярка, предлагана от „Воля” и която би улеснила бизнеса, е свързана със запушване на всички дупки, през които изтичат пари от бюджета. Това са всички обществени поръчки, търгове, конкурси. За целта е необходимо да се спре корупцията по всички етажи, защото сега, благодарение на нея, така се нагласят нещата, че хората дори не разбират, че някъде нещо се е случило и някъде са изтекли пари. „Борбата с корупцията, борбата с картелите и монополите, които също живеят, благодарение на корупцията, е основната предпоставка за успех на начинанието, с което сме се заели. Задача не е лека и ще ни бъде още по-трудна, ако не получим огромната подкрепа на българските граждани”, категоричен беше Пламен Христов.
В момента в нашето общество е пълно с проблеми и несправедливост. Това на нас, експертите и на бъдещите депутати на „Воля”, категорично не ни харесва. Ние не желаем да живеем повече по този начин, заяви експертът на „Воля” Себастиян Добрев. Той подчерта, че никой не е против това да има богати хора, но от „Воля” са против да има бедни хора. Идеята е минималната пенсия за осигурителен стаж да стане 235 лв. и пенсиите да се преизчисляват два пъти годишно – според инфлацията в държавата и според инфлацията на потребителската кошница. „Веселин Марешки на практика показа как може да се спре грабежът на народа с горивата и лекарствата. Доказа, че народът е ограбван ежедневно и ежечасно от картели, монополи, банки и нашата цел е именно на тях да се противопоставим”, каза Себастиян Добрев. Като един от основните проблеми на страната ни той определи демографският срив. „Всеки час в България умират по 12 души. Къде отиваме?”, зададе риторичен въпрос Добрев. Той поясни, че „Воля” има разработена програма за стимулиране на раждаемостта и образованието в България. В нея е предвидено на всяко младо семейство над 21-годишна възраст да се отпуска безлихвен жилищен кредит за закупуване на 60 кв. м жилище в размер на до 300 евро, да се подпомагат децата, които редовно посещават училище и имат добър успех.
Пламен Христов и експертите на „Воля” призоваха, за да се промени наистина България, избирателите да гласуват с №6 в бюлетината.