Първите кино-кадри, заснети в Плевен, бяха показани пред публика
Първите кино-кадри, заснети в Плевен през 1927 година, бяха показани пред плевенска публика като част от програмата на Община Плевен за 140-та годишнина от Освобождението на града. Преди началото на прожекцията на сцената в зала „Катя Попова” се представиха деца от плевенската детска градина „Слънце”. Те изнесоха част от програмата, която са подготвили за юбилейната…