|

На връх студентския празник връчиха дипломите в Техническия колеж в Ловеч

На връх студентския празник 8 декември бяха връчени дипломите на Випуск 2018 на Техническия колеж в Ловеч. Това стана в зала „Аула“ в тържествена обстановка. Сред гостите на тържеството бе и кметът на Община Ловеч Корнелия Маринова. Тя връчи на директора доц. д-р инж. Пенчо К. Пенчев кристал с надпис „Тук всеки се връща“, новоизлязлата книга „Ловеч – градът на професорите“ и поздравителен адрес.
В посланието се казва: „Успешното дипломиране е доказателство както за Вашето личностно развитие, така и за просперитета на учебната институция. Така всяка година колежът показва, че отговаря на предизвикателствата на времето и на нуждите на нашия град. А необходимостта от високообразовани технически кадри ще тръгне нагоре още през следващите години“.
Кметът на Ловеч пожела на ръководството на колежа още много нови и силни випуски и светли хоризонти, а на дипломантите да използват ползотворно усвоените знания.
Гости на тържеството бяха и областният управител Георги Терзийски, зам.- кметът на Ловеч Венцислав Христов, Ловчанският митрополит Гавриил, представители на местния бизнес и други.
Към завършващите обръщение поднесе директорът доц. Пенчо К. Пенчев. Той връчи дипломите на вече професионалните бакалаври по машиностроене, автомобилно машиностроене, електротехника и компютърни системи и технологии, като трима от тях са първенци на випуска.
Церемонията започна с внасяне на знамето на колежа и изслушване на химните на Република България и студентите. Водосвет за здраве и успехи отслужи отец Кънчо Кабадийски. Тържеството завърши с обща снимка на випуска и хвърляне на шапки във въздуха, както повелява традицията.
Техническият колеж в Ловеч е създаден през 1989 г. като основно звено в структурата на ТУ –Габрово. Догодина колежът навършва 30 години.
Обучението на студентите е с продължителност три години. През 2012 г. колежът получи институционална акредитация от Националната агенция за оценяване и акредитация. До момента в него са се дипломирали близо 1900 души. Колежът е с добре структурирана и обзаведена материална база: учебен корпус, лабораторни зали, компютърни зали, учебни работилници, библиотека, студентски стол и общежитие. Практическото обучение се провежда във фирми в Ловеч и региона. Студентите имат възможност да участват в производствения процес и срещу заплащане, както възможност за сключване на договор за стипендия към фирми от страната.
Община Ловеч, пресцентър
08.12.2018 г.