Намалява броят на регистрираните в бюрата по труда в област Ловеч
Намалява броят на регистрираните в бюрата по труда в област Ловеч през месец февруари. Общият им брой е 6040 души. Това съобщи Снежана Вълкова, директор на дирекция „Услуги по заетостта” в Регионалната служба по заетостта в Ловеч. Те намаляват с 202 в сравнение с месец януари.
Равнището на безработицата в област Ловеч е 10,8% при средно за страната 7%. Най-ниска е безработицата в общините Троян и Ловеч – съответно 5,5% и 5,8 на сто. Най-много безработни продължава да има в общините Угърчин – 34,5% и Абланица – 30,7%.
Пред февруари на работа са постъпили 465 лица, което е с 98 повече в сравнение с предходния месец. 91% от тях са се устроили на работа в реалната икономика. Заявените свободни работни места са 322, със 17 по-малко от януари. Над 2/3 от местата са в честния сектор.