Установен е нарушител, изхвърлил отпадъци до контейнерите в Троян

Община Троян засилва контрола върху нерегламентираното изхвърляне на отпадъци около съдовете за смет. Това съобщи кметът Донка Михайлова по повод установен случай на нарушение в града.

По думите ѝ човек, който е почиствал помещение срещу заплащане, е изхвърлил отпадъците до контейнерите на ул. „Захари Зограф“, вместо на определените за това места. След извършена проверка нарушителят е установен и предстои да му бъде наложена санкция.

„Засилваме контрола по безразборното изхвърляне на отпадъци до съдовете за смет“, заяви Михайлова и подчерта, че подобни действия създават проблеми за чистотата на градската среда.

Кметът отправи и призив към гражданите, които наемат фирми или лица за почистване на жилища и помещения, да изискват информация къде ще бъдат извозени и изхвърлени отпадъците след приключване на дейността.

От общинската администрация напомнят, че нерегламентираното изхвърляне на отпадъци подлежи на санкции съгласно действащите общински наредби.