В Плевен организират поредна кампания за безвъзмездно събиране на опасни битови отпадъци
Община Плевен организира поредна кампания за безвъзмездно събиране на опасни битови отпадъци чрез мобилен събирателен пункт. Инициативата ще се проведе на 24 юни 2026 г. (сряда) от 9:00 до 15:00 часа на паркинга на ул. „Дойран“ до сградата на НАП – Плевен.
Гражданите ще могат да предадат безвъзмездно лекарства с изтекъл срок на годност, живачни термометри и други живакосъдържащи уреди, негодни батерии и акумулатори, бои, лакове, лепила, препарати за растителна защита, почистващи препарати с опасни вещества, както и замърсени опаковки от тях. Няма да се приемат опасни отпадъци, образувани от аптеки, лаборатории, земеделски кооперации и фирми.
Кампанията се организира съгласно договор за междуобщинско сътрудничество, сключен с Община Левски.