Денислава Иванова – най-добър защитник на финалите, Адриана Димитрова в отбора на звездите

На изминалото държавно първенство по хандбал за момичета до 11 години, провело се в Хасково от 10 до 12 май, отборът на Хандбален клуб “Ловеч 98” завоюва 4-то място. Отборът попадна в предварителна група „А“ заедно с отборите на ХК ”Етър 64“, ХК “Бяла”, ХК “Кремиковци” и домакина от ХК “Хасково”.

Нашите стартираха с победа над „Етър 64“ с резултат 10-6. Последва доста тежък мач срещу здравия домакински отбор, завършил отново в полза на Ловеч с резултат18-12. На следващия ден победиха убедително и отбора на „Кремиковци“. В последния мач момичетата се изправиха срещу бъдещия шампион на България ХК ”Бяла”. Силите на отбора обаче стигнаха за едно полувреме. Така „Ловеч 98“ завърши на второ място в група „А“ и трябваше да играе срещу победителя от група „Б“ – ръстовият отбор на ХК “Шумен 61“.

В последния ден от турнира отборът имаше труден мач срещу ХК “Топлика”. Допусна  пропуски и така зае 4-то място в крайното класиране.

За „Ловеч 98“ играха Денислава Иванова, Адриана Димитрова, Биляна и Гергана Ботеви, Мария Матеева, Тамара Хикова, Рая Кръстева, Кристияна Начева, Виктория Иванова и Вяра Симеонова.

С невероятната си игра в защита Денислава Иванова бе удостоена със статуетка за най-добър защитник. Признание получи и Адриана Димитрова, попадайки в отбора на звездите.

„Изключително съм доволна от представянето на отбора. Отчитайки факта, че на финала пътувахме само с 10 състезателки, две от които са едва 8-годишни, а други две 10-годишни, а участваха на финал за 11-годишни, четвъртото  място е невероятен успех“, коментира треньорът Габриела Петрова.