Обвиняем за измама с продажба на пелети е задържан по искане на Районна прокуратура – Плевен
По искане на Районна прокуратура – Плевен бе взета мярка за неотклонение задържане под стража по отношение на 23-годишен обвиняем за извършена измама с продажба на пелети.
Досъдебното производство е образувано на 21.09.2022 г., като в хода на разследването, в резултат на извършените оперативно–издирвателни мероприятия от служители на ГДНП, сектор „Измами“, ОДМВР- Плевен, сектор „КПК“ и РУ-Долна Митрополия, Т.Д. е бил заловен. Той е привлечен в качеството на обвиняем за престъпление по чл.209, ал.1 от Наказателния кодекс, за това че с цел да набави за себе си имотна облага възбудил и поддържал у И.Г. от гр.Тръстеник заблуждение, че продава пелети за отопление и с това му причинил имотна вреда в размерна 100 лева. Обвиняемият е бил задържан с постановление на наблюдаващия прокурор за срок до 72 часа за довеждането му пред съда.
Районен съд – гр. Плевен е уважил искането на Районна прокуратура – Плевен, като с определение от 10.10.2022 е задържал под стража обвиняемия.
Разследването продължава под ръководството на Районна прокуратура – Плевен.