ХК „Осъм“ постигна важна победа като гост ХК „Чардафон“ в Габрово. В началото ловешкият отбор поведе 4-7, но домакините изравниха за 9-9 в средата на полувремето.

В оставащите минути „осъмци“ успяха да поведат с 3 гола и така завърши полувремето 14-17.

През втората част ловешките хандбалисти влязоха по-добре и с добра игра в защита поведоха 18-24 в средата на второто полувреме. Ловчалии имаха шанс да увеличат на 7 дори и на 8, но пропуск и спасяване на вратаря на „Чардафон“ не позволиха това да се случи.

Винаги срещите между двата отбора са интересни,така беше и сега, като домакините не се предаваха и намалиха разликата на 3 гола 24-27 в 55 минута на мача.“Осъм“ успя да задържи аванса си и в крайна сметка взе победата в Габрово с краен резултат 28-31.

Състав на отбора: Мирослав Данаилов, Юлиян Симеонов, Никола Христов 2, Ивайло Игнатов 3, Преслав Станчев 9, Преслав Георгиев, Даниел Иванов, Александър Илиев, Александър Бояджиев 3, Янис Кузе 2, Милен Валентинов 4, Виктор Симеонов 8, Борислав Станчев.

Следващата среща „Осъм“ е домакин, но ще играе в Габрово срещу отбора на „Фрегата“ Бургас.