„Осъм“-Ловеч се върна на третото място два кръга преди края на редовния сезон. Това стана, след победа като гост в столицата над НСА.

Ловешките хандбалисти постигнаха победа с резултат 25-32 (15-15). Студентите бяха понатрупали самочувствие след няколко поредни победи и влизането им във финалната четворка за Купа България. Това си пролича и през първото полувреме, като то завърши при равен резултат 15-15.

През второто полувреме „Осъм“ започна да играе по-силно в защита и това даде резултат. Преслав Станчев започна да реализира от лявото крило, а след като капитанът Симеонов беше пазен лично, Вальо Гачев и Милен Валентинов взеха нещата в свои ръце и реализираха красиви попадения. Младия талант Даниел Иванов раздвижваше играта много добре в нападение, като показа, че има бъдеще в играта. Капитанът Симеонов отбеляза важни попадения. В защита стабилни бяха Кузе, Игнатов, Илиев и Симеонов, Данаилов също спаси във важните моменти. Така постепенно разликата нарастваше, като стигна 8 гола, в последните 5 минути в игра влязоха повечето юноши на клуба, които показаха добра игра .

„Осъм“ взе победата с резултат 25-32. Ловчалиисе изкачиха на трета позиция два кръга преди края на редовния сезон.

Състав на „Осъм“: М.Данаилов, Г.Тодоров, Ю.Симеонов ,О.Коларов, П.Георгиев ,Ст.Тодоров, И.Игнатов, Д.Иванов 2, Я.Кузе 2, В.Гачев 6, М.Валентинов 5, А.Илиев, П.Станчев 11, В.Симеонов 6. Водач: Б.Станчев