Фестивалът „Здравей, здраве!“ с първо издание в Плевен на 28 февруари и 1 март
В два поредни дни – 28 февруари и 1 март (събота и неделя), Плевен ще бъде домакин на първо издание на фестивала „Здравей, здраве!“. Събитието събира на едно място лектори, терапевти, треньори и вдъхновяващи личности, които ще представят разнообразни практики и знания в полза на здравето. Официалното откриване е на 28 февруари, събота, от 10:00 часа в зала „Катя Попова“.
Фестивалът има за цел да популяризира здравословния начин на живот във всичките му измерения – физическо, емоционално, ментално и духовно здраве. Събитието се организира изцяло на доброволчески принцип, с подкрепата на Община Плевен, и поставя акцент върху идеята „хората за хората“. В рамките на двата дни посетителите ще могат да се включат в лекции, беседи, демонстрации и музикални събития, които разкриват свят от практики за по-здрав и осъзнат живот.
Всички събития са с вход свободен и ще се провеждат в зала „Катя Попова“, гр. Плевен.
ПРОГРАМА НА ФЕСТИВАЛА
Събота, 28 февруари:
10:00 ч. – Официално откриване
10:30 ч. – Уста Дарин Божков – „Здраве и финоенергийна среда в съвременното жилище“
11:30 ч. – Живко Желев – „Сила и здраве, като се научим да мислим. Една практика от Учителя“
12:30 ч. – Галина Герасимова – „Здравето и четирите стихии“
14:00 ч. – Доц. Анна Гаврилова – „Какво не знаем за билките и хранителните добавки на растителна основа?“
15:00 ч. – Живко Стоилов – „Паневритмията – холистична практика“
16:00 ч. – Албена Маринова – „Йога – култура на движението“
16:30 ч. – Борислав Цветков – „Гонг медитация“
17:00 ч. – Антонио Костов – „Спортът, децата и родителите“
18:00 ч. – Концерт на ученици и връчване на награди от конкурса „Здравето е сила и богатство“
Неделя, 1 март:
10:00 ч. – Спас Мавров – „Хранене и здраве на старите българи“
11:00 ч. – Теодосий Теодосиев – „Здравословната интелигентност“
12:00 ч. – Аида Марковска – „Авторитетите в рода и тяхното значение за реда и просперитета“
13:00 ч. – Д-р Людмила Емилова – „Хиперинсулинизъм и диабет тип 2“
14:00 ч. – Александър Асенов – Концерт: „Фантазии за пиано по песни на Учителя“
14:40 ч. – Константин Драгов – „Силата на дишането и медитацията“
15:40 ч. – Закриване на фестивала
Част от фестивалната програма е и конкурс за ученическо творчество на тема „Здравето е сила и богатство“. Той включва два раздела – литературно творчество (стихотворение, разказ, есе) и изобразително изкуство, с участници в две възрастови групи: до 14 години и от 15 до 19 години. Компетентно жури ще оценява творбите по критерии за оригиналност, експресивност, естетическо оформление и съответствие с темата. Във всяка възрастова група ще бъдат присъдени награди. Отличените участници ще бъдат обявени, а наградите – връчени след ученическия концерт в първия ден на фестивала, на 28 февруари от 18:00 часа, в зала „Катя Попова“.