Трите военно-родолюбиви съюзи в Ловеч отбелязаха две знаменателни събития

1.Х – България влиза в Първата световна война
1.Х – Ден на зенитно-ракетните войски в България
Беседа за първото събитие изнесе майор о.р. Николай Василев – началник военен клуб Ловеч, който се спря на по-важните операции и сражения. Допълни го и историкът Волен Василев, който говори за венните паметници в Македония и Сърбия, както и за състоянието им днес. Тревога изрази дългогодишният ловешки общественик майор о.з. Христо Денчев, който категорично заяви, че ще е срамно, ако за трите нови юбилейни годишнини – 70 години от победата на 9 май, 100 години от влизането на България в Първата световна война и 135 години от сръбско-българската война, Ловеч не се сдобие с пометник на загиналите негови граждани в тези три войни. Той беше подкрепен от сержант о.р. Спартак Попов – строителен инженер

Прожектиран беше филмът „Паметта на нацията”, в който е показано участието на троянски и ловешки патриоти във въстановяването на военни паметници, паметни плочи и военни гробове, между които първо място заема бившият кмет на с.Добродан, Троянска община – Христо Данов, чийто дядо е загинал при Дойран/който заедно с помощта на бившия кмет на гр.Дойран, Григор Чабулев, въстанови т.н. Фердинандова чешма, строена от войници на 34 пех.Тр.полк. Това събитие беше подробно отразено от в-к „Над 55” – бр.11 от 2011г.

По т.2 говори председателят на Обл.съвет на Съюза на ветераните, който в средата на 60 години на миналия век е служил в щаба на 3-та зенитно-ракетна бригада – гр.Ямбол, с командир по това време полк.Атанас Татев.

Беше взето решение да се отбележат до края на годината кръглите годишнини на генерал лейтенант Никифор Никифоров /155 г. от рождението/ – министър на войната 1908-1912 год., и поручик Иван Банчев Беневреков – пълен кавалер на ордена „За храброст”, както и 175 г. от рождението на Христо Иванов – Големия и 165 г. от рождението на Христо Цонев-Латинеца.

Ганко Бенев – председател на Обл.съвет на СВВБ-Ловеч