РЗИ-Ловеч отчита по – ниска заболеваемост. Ръст има в Троян и Луковит
Заболяемостта от ОРЗ и Грип се проследява и анализира ежедневно. За това информират от РЗИ – Ловеч.
За гр. Ловеч за отчетната седмица от наблюдаваните сентинелни практики, е регистрирана заболяемост от 102,65 на 10 хиляди население, при 155, 7 на 10 хиляди за предходната и е далеч от епидемичните стойности за областта.
По информация на ОПЛ от гр. Луковит за увеличение на броя болни с ОРЗ през изминалата седмица, бяха взети проби за грип и представени в националната референтна лаборатория.
През настоящата седмица такива проби ще бъдат взети от ОПЛ практики на гр. Троян и Отделението по педиатрия на общинската болница в гр. Троян, предвид нарасналия брой болни в общината.
Изготвено е писмено напомняне на членовете на Областния съвет по грип и ОРЗ към РЗИ Ловеч за стриктно спазване на разписаните профилактични мерки в Областния план.