Областна администрация – Ловеч, по-компетентна и ефективна

27 служители на ведомството ще се обучават по проект по оперативна програма „Административен капацитет“, съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейския социален фонд.
Областна администрация Ловеч през следващата една година ще е бенефициент по оперативна програма „Административен капацитет“ за изпълнение на проект „Повишаване на професионалната компетентност и ефективност на Областна администрация Ловеч, чрез обучение“, съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейския социален фонд. Срокът за изпълнение е 12 месеца а стойността е 50 888.50 лева

Проектът е в съответствие със стратегическата цел на Оперативна програма Административен капацитет и Националната програма за развитие: България 2020 за създаване и усъвършенстване на условията за придобиване, разширяване и развитие на професионалната квалификация на работната сила.

Успешното реализиране на дейностите и постигането на целите на проекта ще се осъществя от екип по администриране и управление, който включва ръководител, счетоводител и технически сътрудник.

Основната дейност на проекта е свързана с провеждане на 8 вида обучения, които обхващат 27 служители от състава на администрацията. Обученията са насочени към ръководния и експертния състав и имат за цел да надградят знанията и да развият умения за ефективно управление на хора и процеси при изпълнение на професионалната им дейност съобразно нейната специфика. Изборът на конкретните обучения е с оглед тяхната взаимна връзка и обусловеност за постигане на идентифицираните резултати в следните направления: управление и оценка на изпълнението; управление на промяната, времето и стреса, професионална етика и етично регулиране в държавната администрация; управление на собствеността; административно обслужване; създаване на добре изглеждащи документи и презентационни умения. Ще се проведат и обучения в ключови компетентности – екипна и лична ефективност, както и ефективно лидерство.

Доброто управление на човешките ресурси е средство за осъществяване на реформата в държавната администрация. Капацитетът на администрацията, съчетаващ професионалната квалификация и компетентността на служителите, е предпоставка както за успешното въвеждане на принципите на по-добро управление и подобряване на административното обслужване.

Реализирането на проекта е устойчив подход за мотивиране на служителите, надграждане на експертните умения, повишаване на работната им ефективност и утвърждаване на микроклимата в колектива на администрацията.