Литекс изхвърли Левски от турнира за купата

Литекс е първият полуфиналист за Купата на България, след като разби с 3:0 Левски след продължения (в редовното време 0:0). На Градския стадион в Ловеч момчетата на Люпко Петрович излъгаха на контраатака „сините“, въпреки че играха близо 60 минути с човек по-малко. Елтон дос Ройс бе изгонен в 64-ата минута, но въпреки това гостите не успяха да се разпишат в противниковата врата.

Последваха две продължения, в които слабите в атака играчи на Стойчо Стоев нямаха идея как да вкарат гол, а също така позволиха на Данило Асприля да играе по-свободно и това се оказа пагубно.
Най-добрият играч на „оранжевите“ първо асистира на Арсенио Нунеш в 101-ата минута, след което стори същото към Кирил Десподов в 109-ата минута. Младият нападател оформи крайното 3:0 в 112-ата минута след нова атака, подхваната от Асприля.

Гостите имат сериозни претенции към асистента на главния рефер Таско Тасков – Николай Стайков, който отмени в 32-ата минута чист гол на Владимир Гаджев. Домакините също бяха ощетени в 72-ата минута, след като не бе отсъдена чиста дузпа срещу Асприля за нарушение на Максимилиан Карнер.DSC_0227DSC_0222