Военен ритуал в Плевен ще посрещне завърнал се от мисия контингент
На 6 август 2026 г. от 11:00 часа на площад „Възраждане“ пред Параклис-мавзолей „Св. Георги Победоносец“ в Плевен ще се проведе военен ритуал по официално посрещане на контингент, завърнал се от мисия извън страната .
На церемонията ще присъстват бригаден генерал Христо Христов – началник на щаба на Съвместното командване на силите, полковник Ивайло Иванов – заместник-началник на щаба по операциите на Сухопътните войски, и полковник Иван Вълев – командир на 5-то бригадно командване .
Сред официалните гости са още областният управител на Плевен Иван Петков, секретарят на Община Плевен Соня Ганева, както и командири на военни формирования от гарнизона и представители на военно-патриотични организации
